İç Giyim

Doğru Sütyen Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Yapılan birkaç araştırmalar sonucunda kadınların, sütyen seçiminde pekte başarılı olmadığını biliyor muydunuz ? Basit bir beyaz tişört alırken bile kalitesine,vücudumuzla uyumuna kadar bu denli dikkat ederken maalesef, iç çamaşırı konusunda aynı dikkati ve özeni göstermiyoruz.Halbuki özen göstermemiz ve dikkatli olmamız gereken konulardan biridir iç çamaşırında sütyendoğru sütyen seçimi.


Üstelik sütyen seçimlerinde yapılan hata sonucu, hem sağlığınızın etkilendiği hemde kendinizi rahatsız hissetmenize sebeb olacaktır. Bir de tabi giysilerinizin altında oluşan kötü görüntüyü de unutmamak lazım. Şimdi sizler için doğru sütyen seçimi hakkında birkaç bilgi derleyip topladık. Doğru sütyen seçimi nasıl yapabilirim diye düşünüyorsanız; doğru adrestesiniz!

1-Sütyenin arka bağcıkları

Çoğu kadınlar, sütyenlerin arka bantlarını ne kadar sıkarsa o kadar iyi görüneceğini düşünüyor.Bu hataya çoğumuz düşüyoruz.Arka bantları sıkmak ,sizi rahatsız etmekten başka hiçbir şey değil!

2-Küçük sütyen seçimi

Bedeninize uygun olmayan sütyenlerin omuz ve sırt ağrılarına sebeb olduğunu biliyor muydunuz ? Halbuki bedeninize uygun ,doğru sütyen seçimi, yaptığınızda duruşunuzu olumlu yönde etkiler.Peki doğru sütyen ölçümü nasıl yapılır sorusuna gelirsek;desteksiz ve üzerinize tam oturan bir sütyen kullanıp ölçünüzü belirleyebilirsiniz.

Sütyeninizin size uygun olmadığını, birkaç  püf noktayla anlayabilirsiniz ;

1-Eğer sütyeninizin arkası yukarı doğru çıkarıyorsa,

2-Sütyeninizi çıkardığınızda teninizde iz bırakıyorsa,

3-Gögüs arası oturmuyor ve havada kalıyorsa,

4-Sütyenizin askıları omuzlarınızda düşüyorsa bir kere daha düşünün derim.

Doğru sütyen seçiminde size yararı olacak maddeleri şöyle sıralarsak ;

1-Bedeninize uygun,üzerinize tam oturmuş bir sütyen görüntünüzü hatta duruş şeklini bile etkilediğini söylemiştik.Üstelik üzerine tam oturmuş bir sütyen sizi daha zarif ve zayıf gösterdiğini de bilgilerimize eklemiş olalım.

2-Yaşınıza göre sütyen seçimi bence en önemli maddelerimiz arasında.Genç yaşlarda her çeşit sütyeni giyebilirsiniz fakat yaş biraz ilerledikçe yaşınıza daha uygun sizi rahatsız etmeyecek, hafif kaldırıcı etkisi olan sütyenler seçmelisiniz.

3-Vücut şeklinize uygun sütyenler seçiniz.Uzun veya kısa boyluysanız omuz ve göğüs arasında kalan bölüme göre bir sütyen seçimi yapmalısınız.

Son olarak sütyenlerinizin uzun ömürlü olmasını istiyorsanız, bir yıkama filesi içine atıp kısa programda yıkamayı tercih etmelisiniz.

Birde rahat ve şık bir sütyen seçimi için ifondi.com sitesine bir göz atmayı unutmayın derim 😉

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca kontrol et

Close
Close