İç Giyim

Korse Nasıl Kullanılır ?

Korse denince aklımıza hemen, nasıl zarif ve nasıl sıkı bir vücuda sahip olduğumuz geliyor. Ama korse kullanımında bazen hatalar yapıyoruz. Ve korsenın zarif görünmenin yanında birde yanında getirdiği artıları unutmuş oluyoruz. Şimdi biraz korse hakkında bilgi sahibi olalım. Korse hakkında yazımıza bir göz atın derim.

Korse nedir ne işe yarar ?

Korseler bilindiği üzere özel günlerde hepimizin kurtarıcı oluyor.Anlıkta olsa fazlıklarımızın kapanmasına yardımcı olup aynı zamanda uzun süreli kullanımda da beden incelmesine yol açtığı birkaç araştırmalar sonucu ortaya çıkmıştır.Aslında zayıflamak amaçlı değilde daha çok formda görünmek için korse giymek amacınıza ulaşmasınızı sağlayacaktır.

Korse nasıl kullanılmalı sorusuna gelirsek ; Korseyi kullanmadan önce hangi amaçla kullandığınıza ve en önemlisi vücut yapınıza uygun bir korse seçimi yapmanız gerekmektedir.Eğer göbek kısmınızı sıkılaştırmak istiyorsanız,midenize kadar olan şort şeklindeki korseleri tercih etmelisiniz.Eğer dar bir elbise giyecekseniz ve belinizin ince görünmesinin istiyorsanız,bel inceltici korseler tercih etmelisiniz.

https://www.ifondi.com/orkide-kaskorse-kulot-takim-akasya

Korse kullanımında dikkat etmemiz gerek en önemli noktalardan biri,korseler en fazla bedeninizden 2 beden küçük olmasıdır.Bedeninizden hayli  küçük korse kullanımı hem rahatlığınız açısından hemde sağlığınız açısından pekte uygun olmayacaktır.Korse kullanım süresinide 8 saati geçmemek suretiyle kullanmalısınız.Korseyi gün bitiminde  mutlaka çıkarıp,bedeninizin rahatlamasına izin vermelisiniz.

Korsenin çeşitlerini sırlayacak olursak ; zayıflatan korseler, mide kısmını toparlayıcı korseler, basen kısmını toparlayıcı korseler, doğum sonrası korseleri, dikişsiz korseler ve sağlık sorunları için verilen bel korseleri gibi çeşitleri bulunmaktadır.

Basen kısmını toparlayıcı korse : https://www.ifondi.com/sistina-tek-kat-toparlayici-korse-D-710

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca kontrol et

Close
Close