İç Giyim

Külot Alırkan Dikkat Edilecekler

Kadınlar için iç giyimde en önemli olan, külottur. Rahatlığınız açısından tercih etmeniz gereken kumaş ve renk bile kadının günlük hayatındaki yaşamına etkisi oluyor külotun. Doğru külot seçimi ve külot alınırken dikkat edilecek unsurlar nelermiş, hep beraber yazımıza bakalım.

-Her giyimde de olduğu gibi, iç giyimde külotta da en önemli unsur kumaş tipi oluyor. Özel bölgenizin sağlığını direkt olarak etkilemektedir. Bazı kumaşlardan hava almadığından, bakteri üretip pişik ve mantara sebep olabiliyor. Bu nedenle külot alırken, nefes alan ve pamuklu kumaşlardan üretilmiş olmasını göz önüne alarak seçim yapılmalıdır.

-Renkli giymeyi seviyorsanız biraz bu tercihlerden uzak durmanız gerekecek. Sağlığınızın için düz renkler seçmek, yapacağınız en büyük iyiliklerden biridir. Çünkü renkli kumaşlarda kullanılan kimyasal boyalar sağlığı olumsuz yönde etkiliyor.

-Günlük yaşamınızı etkileyen en önemli unsurlardan biri de, külotunuzun bedenidir. Ne darı nede bolu tercih edin. Vücudunuzun bedenine göre külot seçimi yapın. Eğer dar seçerseniz, vücudunuzu sıkar ve cilt problemlerine yol açar. Bol seçerseniz, pantolon giydiğiniz an katlanma olur ve buda sürekli sizi rahatsız eder.

-Tanga veya string külotlar rahatlığınız için önerilen iç giyimlerdendir. Slip külotta tercihleriniz arasında olmalıdır.

-Beyaz pantolon veya dar elbise giyecekseniz külot seçimine dikkat edin. Beyaz pantolonun altına, ten renginde yada beyaz külot tercih edin. Dar elbisede külot çizgileri belli olacağından, dikişsiz külotlar tercih edin.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca kontrol et

Close
Close