İç Giyim

Külot Çeşitleri Nelerdir?

İç çamaşırda külotun önemi oldukça fazladır. Ve külot seçerken, hem yaşa, hem bedene uygun seçimler yapıyoruz. Çoğumuz belli bir külot seçimi yapıyoruz. Hatta seçtiğimiz külotun adını bile tam olarak bilmiyoruz. Her giysinin çeşidi olduğu gibi, külotlarında çeşitleri vardır. Külot çeşitleri ve adlarını öğrenmek için buyurun yazımıza.

Toparlayıcı külot

Toparlayıcı külotlar, dikişsiz ve izsiz olması nedeniyle en fazla tercih edilenler arasındadır. Özelliği, ilerleyen yaşlarda sarkan kalçaları toplamak için ideal bir seçimdir.

String Külot

Sadece genital bölgeyi saran bir özelliğinden dolayı daha çok fantezi iç giyimde seçilmektedir. Arka kısmında kumaş bulunmamaktadır. Yan kısımlarında ipler bulunmaktadır. Ön kısmı ise slip külota benzemektedir. Bazı kadınlar string külotlarda çok fazla rahat ederken bazı kadınlar hiç rahat edememektedir. Bu külotu seçerken doğru bedeni bulmak oldukça fazla önemlidir.

Slip Külot

En yaygın kullanılan külot çeşididir. En rahat hissedilen ve günlük olarak tercih edilen slip külottur. Hemen hemen her yaşta kullanılabilen bir külottur. Sağlıklı kumaştan yapılmasından dolayı en çok tercih edilir. Kalçayı ve bacağı sarmasıyla şık bir görünüm sağlıyor. Vücudunuzun sağlığına önem gösteriyorsanız slip pamuklu külotları tercih edebilirsiniz.

Tanga Külot

Yine fantezi iç giyimde göreceğiniz bir külot çeşitidir. Tanga tamamen vücuda yapışan ve üst kısmı biraz kalın, iki kalça arasına giren külot modelidir.

Dikişsiz Külot

-Daha çok pantolonlarda külot izinin belli olmasını istemeyenlerin seçimidir. Kalçayı sarar ve kalın askılardan oluşur.

Brazilian Külot

Hem şıklığınıza hem rahatlığınıza önem veriyorsanız brazilian külotlar sizin için çok uygun olacaktır. Bu külotların arka kesimi string külota göre daha geniştir öne kısmı ise slip külot gibi rahattır fakat slip külota göre arka kısmı daha dardır. Son zamanlarda kadınlar külot seçiminde tercihlerini brazilian külotlardan yana kullanıyor. Feminen bir kadınsanız kesinlikle bu külotları tercih etmelisiniz.

Hipster Külot

Son zamanlarda kadınların çok kullandığı modellerden biri de hipster külotlardır. Şort kesimlerine benzemektedir. Oldukça fazla rahattır. Kendinizi sürekli olarak rahat hissetmek istiyorsanız bu külotları tercih edebilirsiniz.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca kontrol et

Close
Close