İç Giyim

Yaşa Göre İç Giyimden; Sütyen

Her yaşın ayrı bir giyimi olduğu gibi her yaşın ayrı bir iç giyiminde, sutyen seçimi vardır. Yaşa göre sütyen seçimi nasıl olmalıdır sorusunun cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz!

Çocuklar için seçim

Çocukların cildi yetişkinlere göre daha hassas yapıdadır. Bu nedenle iç giyimini seçerken özenli olunmalıdır. Doğru kumaşlar seçilmeli ve cilde zarar verebilecek kumaş türünden kaçınılmalıdır. Daha çok doğal kumaşlardan ve düz renklerden oluşan iç giyimler tercih edilmelidir. Ter emme özelliği olan iç giyimleri tercih etmek, çocukların hastalanmasını da önlemiş olur. Atlet vücudunu sıkmamalı, beden ölçüsüne göre olmalıdır.

20’li yaşlara uygun sütyen seçimi

Bu yaşlarda her modeli rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sütyen seçerken, göğsünüzün duruş şeklini destekleyecek uygun sütyen seçmelisiniz. Desenli penye sütyenler, ipek kumaşlar, zarif danteller yaşınıza uygun seçimler olacaktır. 20’li yaşlarda göğsün duruş biçimi iyi olmasından dolayı dolgulu sütyenleri tercih etmeniz gerekmiyor. İlerleyen yaşlarda da dik ve dolgun göğüslere sahip olmak istiyorsanız balenli sütyenleri tercih edebilirsiniz.

Kumaş olarak sentetik kumaşlardan uzak durmanız iyi olacaktır.

30’lu yaşlara uygun sütyen seçimi

Yaş ilerlediği için, sütyen kullanımında oldukça dikkatli olunmalıdır. Bu yaşlarda destekli sütyen en çok tercihleriniz arasında olmalıdır. Böylelikle sarkmaları engellemiş olursunuz. Saten kumaştan yapılmış sütyenler, bu yaşlar için en idealidir. Kırmızının koyu tonlarını ve siyahı sütyenlerinizde tercih edebilirsiniz. Saten kumaşları sütyenlerinizde tercih ettiğinizde kıyafetleriniz dışarıdan çok düzgün olacaktır. Sadece sütyenlerde değil çoğu iç çamaşırınızda sateni tercih edebilirsiniz.

40’lı yaşlara uygun sütyen seçimi

Push-up sütyen modelleri bu yaşlarda seçebileceğiniz en doğru seçim olacaktır. Bu sütyen modelinde sarkma olsa bile, sarkmayı göstermeyecektir. Dantelleri, dantel-saten karışımı kumaşları bu yaşlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Yaşınız biraz daha fazla ilerlediği için göğüslerinizde sarkma olabilir bundan dolayı tercihinize göre toparlayıcı sütyen kullanabilirsiniz. Aynı zamanda göğüslerinizin büyüklüğü sizi rahatsız ediyorsa toparlayıcı sütyen bunun için de iyi olacaktır.

Sentetik ve naylon kumaşları iç çamaşırlarınızda tercih etmemeye çalışmalısınız. Çünkü yaşınız ilerlediği için vücudunuz daha çok hassaslaşır bu konuda dikkatli olmalısınız.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca kontrol et

Close
Close